BU SEFER RAMAZAN DAYAĞI POLİSTEN

İstanbul Taksim’de arkadaşlarıyla eğlenmeye giden A. A. adlı bir işçi, gece geç saatlerde Taksim Gezi Parkı’nda otururken sivil polislerden dayak yedi. Sebebi ise ramazan ayında içki içmiş olması.

Önce Erzurum’da bir kadının sigara içtiği için linç edilme tehlikesi atlatması, ardından bir başka kadının İstanbul’da otobüste "Ramazan ayında bacakları göründüğü için" dayak yemesi olaylarına yeni bir Ramazan şiddeti olayı daha eklendi. Ancak bu defa olayın failleri, polisler.

Arkadaşlarıyla Taksim’de eğlenen A.A. (28), gece geç saatlerde Taksim’de otobüs beklerken Gezi Parkı’nda dinlenmek için oturdu. Gece geç saat olduğu için "güvenli olması açısından" nöbet tutan çevik kuvvet birimlerine yakın bir yere oturduğunu aktaran A.A., bu sırada yanına 6-7 kişilik bir sivil polis ekibinin geldiğini ve kendisinden kimlik istediğini söyledi.

Kimlik isteyen ekibin "Ağzın alkol kokuyor, Ramazan’da alkol almışsın" diyerek kendisini dövmeye başladığını belirten A.A., belinden çıkardıkları ve ne olduğunu göremediği cisimlerle ve tekmelerle polislerin kendisini dövdüğünü dile getirdi. Bu sırada ağza alınmayacak laflara maruz kaldığını aktaran A.A., sürekli "Ramazan’da nasıl içki içersin" denilerek kendisine dayak atıldığını belirtti.

Kendisi gibi bankta oturan bir turistin de polisler tarafından şiddete uğradığını belirten A.A şöyle konuştu: “Turist yediği dayakla oradan kaçtı, ben ise çevik kuvvetin yanına gidip olayı anlatmaya çalıştım ama oradan da kovuldum. Ardından Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikâyetçi oldum. Orada da polislerden şikâyetçi olduğum için sürekli tacize uğradım. Ancak olayın böyle kapanmaması için ısrarcı oldum ve hastaneden aldığım darp raporunu işlem yapması için emniyete getirdim. Yarın ise bizzat savcılığa gidip şikayetçi olacağım.”

(SOL)

Kaynak: Odatv.com

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*