Dergâh’ta Birlik

Dergâh’ta Birlik

AfisA4.jpgSevgili Dostlar,
Alevi-Bektaşi toplumunun inanç temelinde birliğini yeniden güçlendirmeye yönelik olarak Aralık ayından bu yana Anadolu ve Avrupa’nın çeşitli kentlerinde sayısı otuzu aşkın toplantı yaptık. Dedeler, analar, babalar, zâkir ve diğer hizmet sahipleri ile sanatçı, yazar, akademisyen ve kurum yöneticilerimizin katıldığı bu toplantılarda dile gelen sorunlar ve çözüm önerilerini dinledik.

Yapılan bu toplantılarda, dillendirilen bu sorunlar ve çözüm önerilerinin ortak noktalarını belirleyip; Babagan-Dedegan-Çelebi inanç kollarımızın, Alevi-Bektaşi örgütlülüğümüzün, yazar, akademisyen ve sanatçılarımızın temsil düzeyinde katılacağı Hacıbektaş’ta yapılacak genel toplantı da ele alınacağını söyledik.
Genel toplantımız, 10 – 11 Eylül 2011 tarihinde Hacıbektaş’ta Kültür Merkezi’nde yapılacaktır. İki gün olarak planlanan bu toplantıya sizleri davet etmekten onur duyarım.

Toplantı öğleden önce (10.00-12.00) ve öğleden sonra (14.00-17.00) olmak üzere toplam dört oturum halinde yapılacaktır. Bu toplantı Alevi-Bektaşilerin iç toplantısı olduğu için basına kapalı olarak yapılacaktır. Ancak toplantı sonuçları daha sonra basına duyurulacaktır.

Her oturumun da, gündeme uygun olarak dergâhın görevlendirdiği bir can, dile getirilen sorun ve önerilerin bir özeti ile tartışılacak konunun ana hatlarını içeren bir sunum yapacaktır. Sonra söz alan canlar, katılımcı sayısının çokluğu nedeniyle gündem dışına çıkmadan konuşma süresine uymalıdır.

Bu nedenle katılan canların ve kurumların görüşlerini önceden yazılı olarak hazırlamalarını ve konuşmalarından sonra oturum başkanlarına bunları teslim etmelerini rica ederim. Toplantıda söz alma fırsatı bulamayan canlar, dile gelen konular üzerine görüşlerini yazılı olarak oturum başkanlarına vermeleri de aynı katkıyı sağlamış olacaktır.

Bugüne kadar Anadolu ve Avrupa’da bizlere mihmandarlık yapan kurumlarımızın ve hazırlık çalışmalarında görev alan canlarımızın hizmetleri Pir Dergâhına kaydolsun. Toplantımızın başarılı olması için gönüllerimizi birleyelim
Aşk-ı muhabbetlerimle,

Veliyettin Hürrem Ulusoy
Hacı Bektaş Veli Dergâhı Postnişini

Gündem:
Cumartesi,    1. Oturum: Yapılan toplantılar hakkında bilgilendirme
Cumartesi,    2. Oturum: Örgütlenme, Dergâh’ta Birlik üzerine çözüm önerileri
Pazar,        1. Oturum: Acil Sorunlar, Hedefler ve İleriye yönelik çalışmalar
Pazar,        2. Oturum: Genel Değerlendirme ve Kararlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*