Madımak’taki kebapçı nihayet taşındı

37 kişinin yanarak can verdiği Madımak Oteli’nin altındaki lokanta boşaltılmaya başlandı

Sivas’ta 2 Temmuz 1993’te 37 kişinin öldüğü olayların yaşandığı Madımak Oteli’nin altında faaliyet gösterirken bu akşam yeni yerine taşınmasına başlanan lokantanın sahibi Sebati Manav, ”Toplumsal barış ve huzur adına iş yerimizi bıraktık” dedi.

Manav, boşaltmakta olduğu iş yerinde yaptığı açıklamada, yaklaşık 2-2.5 senedir taşınmayla ilgili bir süreç olduğunu belirtti.

Taşınmalarının herkes için ”hayırlı olmasını” dileyen Manav, şunları söyledi:

”Sayın Valimizin çalışmaları, görüşmelerimiz vardı. Son dönemde Belediye Başkanımız ve Sayın Valimizle görüşmelerimiz oldu. Akabinde Belediye Başkanımızın bize yer göstermesiyle bu iş neticeye doğru gitti. Ve bugün de mutlu sona ulaşıldı. Herkes için hayırlı olsun. Özellikle Sivasımız için hayırlı olsun. İnşallah hayırlara vesile olur, temennim bu.”

Lokantalarında yaklaşık 13-14 yıllık bir işletmeciliklerinin olduğunu anlatan Manav, ”Bu işletmeciliğimizden feragat edip şu anda 27 Haziran Öğretmenler Parkı içindeki Kütükeve taşınmış bulunuyoruz. Yarından itibaren de orada hizmetimize devam edeceğiz” dedi.

Sebati Manav, ”Bu erken taşınmanın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Sivas ziyaretiyle ilgisi var mı?” sorusu üzerine şunları kaydetti:

”Erken taşınma derken, zaten taşınmamız hep gündemdeydi. Fakat tadilatın bitirilmesini bekliyorduk. Tadilatın da ufak tefek pürüzleri kalmıştı, o da yetiştirildi. Başbakanımızın da gelmesiyle, hem de ona buranın da kapatıldığının müjdesi verilmesi açısından biraz daha süreç çabuklaştırıldı. Ve mutlu sona gelindi. Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızla görüşmelerimiz neticesinde süreci biraz daha çabuklaştırdık ve nasip olursa yarın hizmetimize orada devam edeceğiz.”

Bugün itibariyle eski yerlerinin ruhsatını Belediye Başkanı Sami Aydın’a teslim ettiklerini belirten Manav, ”Sami Bey de galiba Başbakanımıza teslim edecekler” dedi.

14 yıllık süreçte eski yerlerinde acı tatlı birçok anılarının olduğunu anlatan Manav, şöyle devam etti:

”Tabii ki insan üzülüyor. Haliyle 14 yılınızı vermiş olduğunuz bir işletmenizi bırakıp çıkıyorsunuz. Kolay şey değil, ama toplumsal barış ve huzur adına iş yerimizi bıraktık. İnşallah hayırlı olur. Bu yönüyle sevindirici. Yoksa iş yerimizden çıkmak elbette bizleri üzdü.”

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*