Sivas’taki restoranın sahibi konuştu

"Vali ve Belediye Başkanımız rica etti, boşalttık"

Sivas’daki Madımak Otel’in altında 14 yıldır hizmet veren Sebatibey Restaurantları’nın Sivas Valisi Veysel Dalmaz ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın özel ricası üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gelmeden önce boşaltıldığı ortaya çıktı. Ajans Habertürk’e konuşan Sebatibey Restaurantları’nın Sahibi Sebati Manav, "Alevi derneklerinden ve vakıflardan 2.5 yıldır boşaltın talebi geliyordu. Vali bey ve Belediye Başkanımız, Başbakan gelmeden boşaltılmasını rica etti. Biz de taşındık" dedi. Belediyenin park içinde tahsis ettiği yeni yere restoranın ilk 3 yıl bedelsiz sonraki yıllar ise yıllık 50 bin TL kira bedeli karşılığı taşındığı öğrenildi.

Sebatibey Restaurantları’nın sahibi Sebati Manav, "Yaklaşık 2 ile 2.5 yıldır buradan taşınmamızla ilgili talepler gündemdeydi. Alevi dernekleri başta olmak üzere vakıflar her türlü makam-merci bu talepleri dile getiriyordu. Bu konuda çok ciddi bir sıkıntı vardı. Netici olarak, bizim de sıkıntımız bugün sona ermiş oldu. Baskı zaten vardı. Toplumdaki taşınmamız talebi, durmadığı için mecbur kaldık. Özellikle 2 Temmuz’larda Sivas Olayları’nın anmalarında daha da yoğunlaşıyordu" dedi.
Vali rica etti, taşınma hazlandı

Sivas Valisi Veysel Dalmaz ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın ricası üzerine taşındıklarını kaydeden Sebati Manav, "Son dönemde, iş iyice çığrından çıkmıştı. Böyle olması gerçekten daha hayırlı oldu. Hiç değilse sıkıntıdan kurtarmış olduk. Bu hafta içinde taşınmamız gerçekleşecekti. Vali ve belediye başkanımızla görüşmemizde, bize özel bir ricada bulundular. ‘Başbakanımızın Sivas’a gelmesine yetiştirirsek iyi olur’ dediler. Biz de taşındık. Belediyemiz taşıdı. Belediyemize ait bir yer olduğu için bundan sonra sıkıntı olmayacak. Mağdur edilmeksizin yeni bir yere taşındık. Sivas’a hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. Bu arada işletme üzerinde son dönemde mali denetimlerin sıklaştırıldığı iddia edildi.

SULTAN UÇAR / İSTANBUL (AJANS HABERTÜRK)

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*