3 Kasım Ankara Mitingi hakkında

Kaynak: Aleviyol
Değerli Başkan
Değerli Yönetim Kurulu Üyesi Arkadaşlar

KURUM BAŞKANLIKLARINA

ABF ve bileşenleri olarak, 3 Kasım 2007 tarihinde Ankara’da yapılacak olan “Laik, Özgür, Demokratik ve Eşitlikçi bir Türkiye İçin 3 Kasım’da Ankara’dayız!” mitingine aktiv ve geniş bir şekilde katılacağımızı duyurmuştuk.

Demokratik bir Anayasa ve ABF
ABF olarak çalışmalarımızı diğer demokratik kurum ve kuruluşlarla ortaklaştırıp güçlü bir kamuoyu yaratmanın gerektiğini sürekli dile getirdik.  Şimdi bu önemli çalışmanın eşiğindeyiz. 3 Kasım’da  demokrasi mücadelesine duyarlı yüzlerce sanatçı bu mitinge destek verecektir. Mehmet Ali ALABORA,  Adalet AĞAOĞLU,  İpek ÇALIŞLAR, Halil ERGÜN Ece TEMELKURAN, Orhan ALKAYA, Oya BAYDAR, Zeynep TANBAY, Ercan KARAKAŞ,  Tarık Ziya EKİNCİ, Oral ÇALIŞLAR Berat GÜNÇIKAN, Mahir GÜNŞİRAY ve Eyşegül DEVECİOĞLU gibi yüzlerce sanatçı ve aydın bizlerle yürüyecektir.
Tüm ABF Bileşenleri Anayasa Mitingine aktif katılmalıdır.
ABF olarak bu mitingin hazırlıklarında yer aldık ve içeriğine belirleme konusunda aktif rol oynadık. Şimdi sıra bu mitinge en güçlü katılımı sağlamaktır.

Ankara dışından katılım için tüm il ve ilçelerde KESK, TMMOB ve TTB’ye bağlı sendika ve odalarla birlikte geliş ve gidişler için araçlar kiralanacaktır. ABF’ye bağlı tüm kurumlarımız ve onalar bağlı şubelerimiz bulun dukları illerde bu kurum temsilcileri ile ilişkiye geçmeli ve yereldeki 3 Kasım çalışmalarına destek vermeleri gerekiyor.

3 Kasım’da Ankara’da ABF, KESK, TTB ve TMMOB ve diğer onlarca kurum ve kuruluş tarafından düzenlenen Demokratik ve Eşit Türkiye mitinginde buluşuyoruz. Bu mitingte yan yana yürümeye, Özgür, Demokratik ve Eşitlikçi bir Türkiye’yi birlikte yaratmak için ses vermeye çağırıyoruz

MİTİNGE ULAŞIM: Türkiye’nin tüm illerinden Miting araçları KESK’e bağlı sendilakar, Tabip odaları ve TMMOB’a bağlı meslek odaları tarafından organize edilmiştir. Tüm masraflar bu üç kurum tarafından üstlenilmiştir. Bu nedenle tüm şubelerimiz yerelde bu kurumlarla iletişime geçip kaç kilşi ile mitinge katılacaklarını bildirsinler.
Uzak illerden Cuma akşamı, yakın illerde ise sabah erken yola çıkılacak ve Cumartesi günü akşam  tüm otobüsler Ankara’da geri döneceklerdir.
PANKART VE DÖVİZ
Her şube Alevi örgütlenmeleriminin ortak taleplerini dile getiren pankartlar ve dövizler hazırlasın. Mümkün oldukça kortejlerimizi renkledirip, ABF’yi ve Alevi toplumun temel taleplerini öne çıkaralım.
SLOGAN VE DÖVİZ YAZILARI Örnek slogan ve döviz yazılarını ekte gönderiyoruz.

Merkez ve Şube başkanlarımızının ve yönetim kurulullarımızın bu mitinge aktif katılımı sağlama konusunda hassasiyetlerini en yüksek düzeyde tutmasını ve gereğninin yapılmasını rica ediyoruz.

Saygılarımla

ABF Genel Yönetim Kurulu Adına

Turan Eser

 

Örnek sloganlarımız
Bunları pankart za da dövizlere yazıp getirebilirsiniz
ALEVİYİM ADIMI İSTİYORUM
Diyanete Hayır, Özgürlükçü Laikliğe Evet
Alevilere yönelik ayırımcılığa son
Zorunlu din dersleri kaldırlısın
Alevi yerleşim bölgelerine cami yapılmasına son verilmelidir.
Cemevlerimize derhal “ibadet yeri” statüsü verilmelidir.
Diyanet İşleri Başkanlığı derhal kaldırılmalıdır.
Tek bir dinin, tek bir mezhebin kollanmasına ve dayatılmasına hayır,
Tüm inançların özgürce yaşanabildiği özgürlükçü bir laiklik istiyoruz
AMAyasa değil, ANAYASA istiyoruz

Tekçi değil, farklılık içinde eşitlik istiyoruz

Ruhban sınıfı değil, çağdaş bireyler yetiştirelim

Vergilerimiz inkar ve asimilyasyon olarak dönemesin

Nüfus cüzdanlarındaki din hanesi çıkartılmalıdır.

Diyanete değil, sağlığa ve eğtime bütçe

İmamlık değil, yurttaşlık bilinci yönetime

“Din de zorlama yoktur” Ama Din Dersi Zorunlu

2002 ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU
Sokullu Mehmet Paşa Caddesi İğde Sokak No: 24  Dikmen  – Ankara
Tel: 0312 480 15 55 Faks: 0312 480 15 75
E-mail : [email protected]

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*