ABF: HAYAT TV’nin yi susturmak, halkın sesini susturmaktır

HAYAT TV’ yi susturmak, halkın sesini susturmaktır

Hayat Tv’nin karartılmasına Alevi Bektaşi Federasyonu’da sert bir şeklide tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yapan ABF Genel Sekreteri Av. Kazım Genç, ”AKP; diktatörlük yüzünü bir kez daha göstererek, HAYAT-TV nin yayınını durdurmuştur” dedi. Genç açıklamasında şunları kaydetti:

HAYAT-TV öğrencilerin, öğretmenlerin, emekçilerin; sofralarından kısarak vermiş oldukları cüzi desteklerle yaşamda yerini almış ve bu nedenle de halkın sesi olmuş, haksızlıkları kamuoyuna sunmayı kendine görev edinerek, haksızlıkların kaynağı olanların deşifre edilmesinin haklı bir aracı olmuştur.

 

HAYAT-TV ‘ yi kendisine borazan yapamayan iktidar, elindeki iktidar yetkisini TÜRKSAT yetkilikleri kanalı ile kullanarak; gerekçesiz, yargısız halkın sesi olan HAYAT-TV’ nin, TÜRKSAT üzerinden yapmakta olduğu yayını kesmiştir.

 

İktidar olduğu günden beri, yaşamın her alanında kendisine demokrat, öteki olan herkese diktatör olan AKP; diktatörlük yüzünü bir kez daha göstererek, HAYAT-TV nin yayınını durdurmuştur. Demokrasinin 4. Gücü olan ve iktidarlara karşı halkın yanında yer alması gereken basın yayın organlarını; ekonomik gücünü kullanarak iktidar yanlısı bir medya yaratan AKP; HAYAT-TV nin halkın sesi olarak sürdürdüğü muhalefetinden korkarak, satın alarak susturamadığını görünce, kapatma yolunu seçmiştir.

 

Kendisine gelince demokrat kesilen ama diktatörlük kurmak isteyen AKP’nin iş, eylem, davranışı ve politikalarına sessiz kalan tatlı su solcularına ve kendini demokrat olarak görenlere HAYAT-TV nin susturulmaya çalışılması dileriz ki, uyandırıcı bir etki yapar ve AKP’ nin ne olduğu hususunda gözlerini açar, zihinlerine açıklık getirir.

 

AKP’ nin hayata geçirmeye çalıştığı faşizmine ve diktatörlüğüne karşı; halkın yükselen sesi olan HAYAT-TV’ yi susturma yönündeki hukuksuzluğuna sessiz kalmayacağımızın bilinmesini, verilen mücadelede HAYAT-TV nin ve mücadele arkadaşlarının yanında olacağımızın bilinmesini ve hukuksuzluğa son verilerek, HAYAT-TV yayın yaşamına dönüşünün sağlanmasını beklediğimiz saygı ile kamuoyunun bilgisine sunarız.18.07.2008

 

Av. Kazım GENÇ

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU

Genel Sekreter

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*