Bir Mayıs Polis Bayramı!

Bir Mayıs Polis Bayramı!

Cop, gaz, basınçlı su ve tekme bayramı
    2 Mayıs 2008
Cop, gaz, basınçlı su ve tekme bayramı
Taksim’de 1 Mayıs yine olaylı geçti. Polis, işçilere DİSK binasından dışarı adım attırmadı, basınçlı suyla çıkanı ya içeri ya yola devirdi. Küçük grupların Taksim’e yürüme çabası, cop, gaz bombaları ve attıkları taşlar geri fırlatılarak kırıldı. Şişli Etfal

Hastanesi’nde atılan gaz bombasından doktor, hemşire ve hastalar da nasibini aldı, Cumhuriyet Gazetesi muhabirinin kolu copla kırıldı, 530 kişi gözaltına alındı.

 

 

TAKSİM’e çıkarak 1 Mayıs’ı kutlamak için farklı şehirlerden gelen işçiler, önceki geceden itibaren Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi Nakiye Ergül Sokak’taki DİSK Genel Merkezi önünde toplandı. Merkez önündeki 500 işçi, sabah 08.30’da polisin uyarısı üzerine dağılmayınca, panzerden basınçlı ve boyalı su ile biber gazı bombası yağmuruna tutuldu. İşçilerin bir kısmı DİSK binasına, bir kısmı ara sokaklara kaçtı. Bu andan sonra DİSK binasına ulaşmak isteyen küçük gruplarla polis arasında kovalamaca başladı. Polis DİSK Genel Merkezi çevresine 11.00’a kadar 4 kez müdahale etti. Her müdahale sırasında kalabalık içeri kaçarak camlardan slogan attı. DİSK Genel Merkezi’ne gelen CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Özpolat da atılan gazlardan etkilendi.  

 

1mayis20081.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hürriyet  

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*