Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu 10. yılı Etkinliği

Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu 10. yılı Etkinliği

Alevilerin kalbi Avrupa’nın başkentinde atacak.

Sevgili Canlar,
Değerli dostlar,
fuaf_afis_web.jpg
13-14-15 Haziran 2008’de, Alevilerin kalbi Avrupanın başkenti, Strasbourg’da atacak.

Federasyonumuz FUAF’ın 10. yıl kutlaması çerçevesinde,  3 ayrı ve tarihi proje bir arada gerçekleşecek.

Ana tema ; 12. yy’da Anadolu aydınlanması ile 15.yy’daki rönesans arasındaki müsahiplik.

Alevilik Üniversite’de
13 Haziranda 2008 Cuma  saat 14.30’da,  Strasbourg Louis Pasteur üniversitesinde, Prof. Irene Melikoff, Prof. Paul Dumont, Prof. Ragıp Ege,  Enstitü Direktörü Altan Gökalp, Araştırmacı Elise Massicard, ACSE de görevli Ufuk Doğrusöz, Alevilik üzerine, Fransızca olarak araştırmalarını yuvarlak masa toplantısında dinleyicilerle paylaşacaklar. Üniversitede bir Alevilik kürsüsü oluşturma projemizin ilk adımıdır.

FUAF 10 yaşında Aşk ola !
14 Haziran 2008 Cumartesi saat tam 18.00’de, « Aşk Ola » şölenimiz, 7 bin kişilik Strasbourg, Zenith salonunda, Necati Şahin’in sanat yönetmenliğinde, Zafer Gündoğdu’nun müzik şefliğinde, Mesut Şengül’ün koreografisiyle, onlarca davetli sanatçı, yüzlerce gencimiz ve kadınımızın  sahne almasıyla, dört saat boyunca, ses, samah, ışık ve danslarla hep bir ağızdan « Aşk ola » deyişimizi, canlı yayınla, dört ayrı tv kanalı sesimizi dünya’ya duyuracak.

Aleviler birlik istiyor !
15 Haziran 2008 Pazar günü, Strasbourg yeni Cemevinde, « Aleviler Birlik Ístiyor » konulu panelimizde, davetli konuşmacılarımız, HBV Postnişini sayın Veliyettin Ulusoy, AABK genel başkanı Sayın Turgut Öker, TR-ABF genel başkanı sayın Turan Eser, Cem vakfı genel başkanı Sayın Prof. Ízzettin Doğan, FUAF genel başkanı Sayın Durak Arslan ve bir çok sanatçı,  milletvekili ve sendika temsilcilerinin de  bulunacağı panalimiz gerçekleşecektir.

Bu etkinliklerimizin, Alevi toplumuna hayırlı olmasını diliyor, « Bir Can da sen al gel ki, Aşk ola » diyoruz.

FUAF
Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu.

www.alevi-fuaf.com 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*