GİDİ AKPOKRATÖR BİZE ALEVİ DEMİŞ,

GİDİ AKPOKRATÖR BİZE ALEVİ DEMİŞ,

gidi-akpokrator-bize-alevi-demis.jpgKENDİMİZİ KANDIRMAYALIM! TÜRKİYEDE CİDDİ BİR ALEVİ DÜŞMANLIĞI VAR VE BU DÜŞMANLIK SEÇİM DÖNEMLERİNDE DAHA AÇIK VE NET OLARAK BELİRGİNLEŞİYOR. Kimseyi şaşırtmasın lakin Alevi düşmanlığının ana menbaalarından biri bugün DEVLET PARTİSİ AKP iken, dünün DEVLET PARTİSİ CHP’ydi. Belleği güçlü olanlar bilir, Baykal CHP İstanbul İl Başkanlığı seçimine ilişkin Hürriyetten ERTUĞRUL ÖZKÖKe, CHP İSTANBUL İL BAŞKANIMIZ ALEVİ DEĞİL diye memnuniyetini dile getirmiş, BAYKALın bu tutumu basından da destek almıştı.

Yine  Mustafa Timisi CHP Genel Sekreteri olduğunda BASIN, CHP, ALEVİLERİN PARTİSİ OLDU şeklinde mesnetsiz yayın yapmıştı. Artı SEÇİM DÖNEMLERİNDE HİÇBİR ADAYIN SÜNNİLİĞİ GÜNDEME GELMEZKEN, BAŞTA AKPOKRATÖR OLMAK ÜZERE BASIN YİNE KILIÇDAROĞLUNUN ALEVİLİĞİNE VURGU YAPTI. HATTA ETNİK KİMLİĞİNDEN UTANIYOR MU Kİ ÇIKIP AÇIKÇA BEN ALEVİYİM DİYEMİYOR şeklinde yazılar yazmaktan utanmadılar.

Yine ADNAN POLAT, CHP İstanbul Belediye Başkanlığına aday gösterildiğinde projeleri yerine,  CHPden İstanbula Alevi Başkan adayı diye yazılar yazılıp Sünni kesime, Dikkat! Alevi aday diye ikaz da bulunulmuştu. Bu utanılası siyasetin Kürt ayağında da durum aynıydı. Yine belleği güçlü olanlar, SHPnin Paris Kürt Konferansına katıldıkları gerekçesiyle ihraç ettiği milletvekillerini HEP ile DEPte sırf Alevi oldukları için,  TABANIMIZA ANLATAMAYIZ gerekçesiyle  listeye alınmamıştı. Özetle YAVUZl’a İDRİS-İ BİTLİSLİnin KIZILBAŞ KIRIMINA İLİŞKİN YAPTIKLARI TARİHİ İTTİFAK, onca HALKLARIN KARDEŞLİĞİ,  DEMOKRASİ, İNSAN HAKLARINA SAYGI, BİRARADA YAŞAMA vurgusuna rağmen ne yazık kı bu utanılası politika günümüzde de aynen sürmektedir.

Musa AĞACIK

Alevizyon Genel Yayın Yönetmeni

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*