HAYAT TELEVİZYONU KARARTILDI

HAYAT TELEVİZYONU KARARTILDI
  
Halkın televizyonu HAYAT’ın yayını Türksat yetkilileri tarafından keyfi biçimde durduruldu. “Hayatın Tüm Renkleri” sloganıyla 3 Aralık 2007 yılında yayın hayatına başlayan Hayat Televizyonu’nun ekranı, bugün (16 Temmuz) öğleden sonra karartıldı.

İngiltere merkezli Hayat Media şirketi tarafından Türksat uydusu üzerinden yayın yapan Hayat Televizyonu’nun frekansının iptal edilme gerekçesi, “bölücü içerikli yayın” olarak açıklandı. Ancak herhangi bir mahkeme kararına dayanmayan ve somut bir gerekçe içermeyen bu kararda, iddia edilen suça dair hiçbir bilgi ya da kanıt gösterilmiyor.

Yaşananlar AKP Hükümeti’nin yandaş medya yaratma, medyayı satın alma ve köşeye sıkıştırma gayretlerinin uzantısıdır. Türksat’ın aldığı kararın hiçbir hukuki geçerliliği yoktur, uluslararası sözleşmelere aykırı, keyfi bir karardır.

Hayat Televizyonu, gerçekleri söylemekten asla vazgeçmediği, AKP Hükümeti’nin taktığı sahte demokrasi maskesini yırttığı için karartılmıştır. Kısılmak istenen halkın sesidir, karartılan halkın Hayat’ıdır…

Kurulduğu günden bu yana işçi haklarını savunan, emekçilerin eylemlerine en geniş biçimde yer veren, her alanda demokrasi ve özgürlükleri savunan Hayat Televizyonu, medyada tek ve gerçek muhalefet odağı olduğu için karartılmıştır.

Türksat şirketi yetkililerini ve AKP Hükümeti’ni bu hukuk dışı kararı geri almaya çağırıyoruz. Hiçbir yasaklama, hiçbir karartma kararı, halkın sesini kısamayacaktır. Halkın ekranı karartılamaz.
Susmayacağız…

HAYAT TELEVİZYONU

Not: Yarın (Perşembe) saat 11:00’da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde konuyla ilgili basın toplantısı yapılacaktır.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*