MHP Antalya il yönetimini feshetti

MHP Genel Merkezi, Antalya il yönetimini feshetti. Akdeniz Üniversitesi’ndeki öğrenci olaylarında silahını kullanan ve hala yakalanamayan Ömer Ulusoy’un, partiye gidip geldiği öğrenilmişti.

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Akar, "Başkanlık Divanı’nca 7 Nisan 2008 tarihi itibariyle, görülen lüzum üzerine Antalya il teşkilatının feshine karar verilmiştir" dedi.
 
Akar yaptığı açıklamada, "Bu vesile ile teşkilatlarında görev yapan tüm dava arkadaşlarıma özverili çalışmalarından ve ailelerinin gösterdiği anlayıştan dolayı teşekkür ederim. Antalya İl Başkanlığı’nı sürdürdüğüm dönem boyunca partimize gönül vermiş tüm Milliyetçi Hareket Partililere ve faaliyetlerimizi kamuoyuyla paylaşmamızı sağlayan yazılı ve görsel basınımızın değerli mensuplarına şahsım ve il yönetimim adına teşekkür ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum" dedi.
 
Toskay: "Oyunlara karşı tedbir alındı"
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay da, "partinin Antalya il örgütü yönetiminin genel merkez kararıyla görevden el çektirildiğini" belirterek, "Böylece MHP’nin üstünde oynanmak istenen oyunlara karşı tedbir alınmış oluyor" dedi.
 
Akdeniz Üniversitesi’nde yaşanan olayların MHP ile ilişkisi olmadığını belirten Toskay, "MHP Antalya il teşkilatını tanıyorum. Olaylardan dolayı son derece üzgünler. Teşkilatın dışında cereyan etmiş olaylar olarak değerlendiriyoruz" diye konuştu.
 
Toskay, "6 Nisan’da Akdeniz Üniversitesi’nde meydana gelen olayların bölücü terör örgütünün oyunlarının son aşaması olduğunu" da söyledi.
 
Bahçeli olayları kınadı
 
Konuyu bugün parti grubuna taşıyan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milliyetçi hareket mensuplarını bir kavganın tarafı gibi göstermeye yönelik alçakça girişimleri şiddetle ve nefretle kınıyorum" demişti.
 
MHP lideri, yaşanan olayların partileriyle hiçbir ilgisi olamayacağını söyledi.
 
Bahçeli, "Olayları incelemeden, çok yönlü görmeden yetkililerin raporlarını göz önüne almadan, hiç kimse Türkiye’de ülkücülük-Kürtçülük kavgasının başladığını söyleyemeyecektir. Tahrik ve tertipler ne derece büyük olursa olsun, Milliyetçi hareket mensupları demokratik tepkiler haricinde hiçbir girişime alet olmayacak, hiç kimsenin milliyetçilerin yüksek hassasiyetinin istismarına da fırsat vermeyecektir" dedi.
 
Akdeniz Üniversitesi’nde önceki gün karşıt görüşlü öğrenciler arasında bıçaklı-sopalı kavga çıkmış; bu sırada silahlar da patlamıştı. 7 kişinin yaralandığı olayların ardından, bazı öğrenciler hastaneye kaldırılmıştı.

CNN TÜRK.COM 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*