MHP Hani Tanımıyordu?

MHP Hani Tanımıyordu?

 Ömer Ulusoy’un, MHP İl Başkanı Akar’ın yanlarında yer aldığı görüntüler ortaya çıktı.

 AKDENİZ Üniversitesindeki olaylar sırasında tabanca ile hedef gözetmeksizin ateş eden ve halen izine rastlanamayan 34 yaşındaki Ömer Ulusoy’un Kayseri’nin Tomarza ilçesinden 10 yıl önce Antalya’ya yağlıboyacı olarak çalışmaya gittiği ve bir daha köyüne dönmediği belirlendi. Ömer Ulusoy’un ailesiyle arasının açık olduğu , köyden kendisinin Antalya’ya, ağabeylerinin de Ankara’ya göçettikleri ortaya çıktı.

Akdeniz Üniversitesindeki ögrenci kavgasında silah kullandığı gerekçesiyle aranan Ömer Ulusoy’un Kayseri’nin Tomarza ilçesi Akmezar köyü nufusuna kayıtlı olduğu, askerden sonra Antalya’ya gittiği, babası Nurettin, annesi Bisan’ın ölümünden sonra kısa süreli köyü döndüğü ancak 10 yıldır babaocağına gelmediği anlaşıldı.

Yağlıboyacılık yapan ve inşaatlerde çalışan Ömer Ulusoy’un, halen Ankara’da oturan ağabeyleri Cengiz, Harun ve Muammer’le görüşmediği, ağabeylerinin bekar olan Ömer’i yaşantısı nedeniyle eleştirdikleri ve bu yüzden aralarının açık olduğu ifade edildi. Tomarza ilçesine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Akmezak köyünün muhtarı İmdat Akdeniz" Ömer’in babası Nurettin ile annesi Bisan ölünce, aile Antalya ve Ankara’ya göç etti. Buradaki evleri yıllar önce kapandı. Ocakları tütmez oldu. Ömer, asker dönüşü yağlıboyacılık yapmak üzere Antalya’ya gitti. Son 10 yılda köye iki kez gelip gitti. Ağabeyleri de boyacılık yaptıkları için Ankara’ya yerleşti. Burada kimseleri kalmadı. Aile, çok düzgün ve temiz insanlardı. Ağabeyleri Ömer’i yaşantısı nedeniyle eleştiriyor ve o nedenle konuşmuyorlardı" dedi

MHP İl Başkanı ‘tanımıyoruz’ demişti

Akdeniz Üniversitesi´nde çıkan olaylar sırasında elindeki tabancayla 8- 10 el ateş açan Ömer Ulusoy´un, MHP Eski İl Başkanı Nizamettin Sağır ile MHP İl Başkanı Mustafa Akar´ın 28 Eylül 2006 tarihinde Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek´i ziyareti sırasında yanlarında yer aldığı görüntüler ortaya çıktı.

Ortaya çıkan görüntülerde Ömer Ulusoy, MHP eski il başkanı Nizamettin Sağır´ın yanında yürürken, şuanki Antalya MHP İl Başkanı Mustafa Akar´ın da ikilinin arkasında yürüdüğü görürülüyor.

MHP İL BAŞKANI AKAR ´ATEŞ EDENİ TANIMIYORUZ´ DEMİŞTİ

Akdeniz Üniversitesi Kampusu’nda karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan olaylarla ilgili dün bir basın toplantısı düzenleyen MHP İl Başkanı Mustafa Akar, 8- 10 el ateş ederek olayların büyümesini tetikleyen Ömer Ulusoy’un partiyle bağlantısı olmadığını söyledi
Elinde silahıyla ateş eden Ulusoy’u tanımadıklarını belirten Akar, 4 Nisan Cuma günü il binasında düzenlenen Alparslan Türkeş’i anma töreninin de halka açık olduğunu ve isteyen herkesin rahatlıkla katılabildiğini söylemişti.

TÜRKEŞ’İN ANMA ŞÖLENİNDEKİ GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANMIŞTI

Ömer Ulusoy´un 4 Nisan Cuma günü il binasında düzenlenen Alparslan Türkeş’i anma töreninde ve Antalya Ülkü Ocakları 3’üncü Gençlik Şöleni’ndeki görüntüleri ortaya çıkmıştı.

MHP İl Başkanı Mustafa Akar’ın, partiyle ilgisi olmadığını ve tanımadıklarını söylediği Ömer Ulusoy’un şölende yöneticilerle en önde yer aldığı ve `bozkurt’ işareti yaparak tekbir getirdiği görülüyor.

Milliyet

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*