Viyana’da Alevi Kadınların Konseri.

Viyana’da Alevi Kadınların Konseri.

Viyana’ da 21 Kasım Cumartesi akşamı Alevi Kültür Birliği (VAKB) Kadınlar Kolu öncülüğünde ’’ Viyana’da Alevi Kadınların Konseri’’ içerikli bir konser yapıldı.

VAKB Kadınlar Kolu çalışmalarında atağa geçerek, bir hafta içinde 3 önemli etkinlik yaptı. Daha önce 18 Kasım Salı akşamı Viyana parlamentosu önünde ‚’’Bin Kadın, Bin Işık’’ etkinliği ile çok sayıda kadını Parlamento önünde biraraya getirerek kadınların aydınlık yüzünü göstermelerine önayak olan VAKB Kadınlar Kolu, 21 Kasım Cuma günü de Derneğin Mozaik etkinlik salonunda Avusturya’lı Fotoğrafçı Thomas Wittmann aracılığı ile ’’Kadınların Geleceğe Bakışı’’ konulu bir resim sergisi açmıştı.

Çalışmalarını bir konser ile devam ettiren Kadınlar kolu, 22 Kasım Günü de gene VAKB Mozaik Etkinlik Salonunda, Türkiye’den gelen bayan sanatçılar Berrin Sulari, Şehnaz Sema ve İclel &Suat ikilisi eşliğinde üyelerine ve dinleyicilerine güzel bir müzik ziyafeti çekti.
download.jpeg
Viyana’da havanın oldukça soğuk ve yağmurlu kar fırtınasının estiği soğuk bir akşamda Mozaik etkinlik salonuna gelen dinleyiciler, sıcak ortam ve canlı müzik dinletisine dahil oldular.

Konserde Dernek başkanı Kâzım Gülfırat gelen konuklara teşekkür ederek çalışmalarında ‘’Durmak yok, yola devam’’ dedi.

VAKB Kadınlar Kolu Başkanı Gülsüm Gülfırat da, ‘ Gördüğünüz gibi kadınlar isterse ara vermeden güçlü projeler yapabilir ve başarabilirler. Bize destek olan tüm canlara teşekkür ediyorum  ’’ şeklinde konuştu.

Konserde Derneğin saz hocası Öner Sözen’de Viyana Alevi Kültür Birliği Saz Ekibi korosu ile katılarak güzel dinletilerini sundu.

Konser zaman zaman folklorik halk oyunları eşliğinde sanatçıların güzel Anadolu ezgileri ile devam etti.

VAKB derneği ayrıca 29 Kasım’da Olağan Genel Kurula giderek önümüzde ki 2 Yıllık yöneticilerini seçecek.

Kazım Balaban / Viyana 23 Kasım 2008

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*